Najlepsza rozrywka na jesień

Sezon jesienno-zimowy zachęca do spędzania czasu wolnego w domu. Poza książkami, słuchaniem muzyki czy ćwiczeniami możemy postawić na zabawę w większym gronie. Lubisz dobrze napisane historie? Sprawiają ci frajdę zadania oparte na rywalizacji lub współpracy z innymi? W takim przypadku gry planszowe dla dorosłych ze strony wwww.taniaksiazka.pl są dla ciebie! Do wyboru masz nieśmiertelne klasyki, jak i nowości, które do kategorii gier planszowych wnoszą powiew świeżości.

Tylko dla dorosłych?

Nie wszystkie gry planszowe dedykowane dorosłym wykluczają inne grupy wiekowe. Zazwyczaj producenci chcą w ten sposób podkreślić bardziej skomplikowany charakter rozgrywki. Ta opiera się na rozbudowanej planszy, wielu możliwościach działania jako postać w grze, a w końcu złożonej instrukcji, której zrozumienie może zabrać trochę czasu. Oczywiście, na rynku dostępne są też modele dla początkujących entuzjastów planszówek. W takich przypadkach mamy do czynienia z prostą i intuicyjną zabawą, często humorystyczną. Mniej złożone modele najlepiej sprawdzą się na imprezach lub w trakcie kameralnych spotkań z przyjaciółmi. Jednak towarzyskie planszówki tracą na swojej atrakcyjności tym bardziej, im mniej osób uczestniczy w zabawie. Warto sprawdzić ofertę gier fabularnych, które pozwalają nam na wielogodzinną przygodę w fikcyjnym świecie w formie rozgrywki jednoosobowej lub dwuosobowej.

Dowiedz się, jaki format najbardziej ci pasuje

Gry planszowe prezentują wiele historii i gatunków. Możesz wybierać spośród tytułów logicznych, strategicznych, quizów (idealnych do spędzania czasu wolnego z rodziną), humorystycznych, ekonomicznych, a nawet… erotycznych. Te ostatnie to typowe planszówki dla dorosłych, które nie są przeznaczone dla osób niepełnoletnich. Zastanów się, jaki rodzaj gier planszowych do ciebie najbardziej przemawia i wybierz jeden z popularnych tytułów. Jeśli szukasz gry dla siebie, postaw na jeden z fabularnych lub ekonomicznych tytułów, jeśli jednak zależy ci na planszówce, która rozkręci każdą imprezę, wybierz humorystyczny quiz lub grę karcianą bez cenzury.