Propozycje gier dla dorosłych na imprezy ze znajomymi

Wieczór ze znajomymi może skończyć się na wielogodzinnym graniu w gry planszowe. Wiele z nich to prawdziwe perełki wśród planszówek, mają skomplikowaną fabułę. Bez obaw, zasady mogą być niezbyt jasne na samym początku, ale po czasie są przejrzyste dla wszystkich. Większość gier planszowych dla pełnoletnich gwarantuje parę godzin zabawy i śmiechu. W niektóre z nich trzeba grać nawet parę dni, aby skończyć jedną rozgrywkę. Poniżej ciekawe propozycje na gry planszowe dla dorosłych (https://www.taniaksiazka.pl/gry-planszowe-i-karciane-dla-kazdego-c-540.html).

Gra towarzyska z ilustracjami Andrzeja Mleczki

MDR to świetny sprawdzian na znajomość swojej drugiej połówki. Do rozgrywki może przystąpić jedna para, można też zaprosić znajome, bliskie pary. Wymagana jest szczerość i dużo dystansu do siebie. Podczas partii okaże się, co pary wiedzą o sobie. Na kartach są pytania i zadania, pytania mogą być intymne lub zabawne. Całość świetnie podkreślają ilustrację znanego grafika, który przedstawia życie i problemy w sposób ironiczny i zabawny.

Dylematy na imprezie

Dylematy to świetna propozycja na imprezy, na których jest wiele osób. W grze równocześnie może brać udział aż 15 osób. Minimalna ilość zawodników to 4. Każda z osób otrzymuje karty z wariantem A lub B. W każdej turze występuje dylemat, na który trzeba odpowiedzieć kartą A lub B. Wygrywa ta osoba, która przewidzi, jak zagłosuje grupa. Warto dyskutować o rozwiązaniach każdego problemu, wpływa to na podjęcie decyzji przez resztę osób. Zagadnienia są trudne, większość z nich dotyczy moralności. W grze są trzy paczki kart, każda przeznaczona dla graczy w różnym wieku, czerwona talia jest zdecydowanie tylko dla dorosłych.

Podaj dalej

To swego rodzaju nowoczesna interpretacja dziecięcej gry w głuchy telefon. Cała zabawa polega na rysowaniu w szkicowniku i przekazywaniu dalej. Na początku gracze losują po jedynym haśle, które będą musieli narysować i podać dalej. Osoba, która jako pierwsza otrzymuje szkic, musi odgadnąć, jakie hasło jej przekazano. Nowy szkic tego samego hasła wędruje dalej. Gra gwarantuje super zabawę, wersja bez cenzury jest przeznaczona dla pełnoletnich graczy.